16.05.2010

6. setkání zemědělců

Všechno vlastně začalo na statku v Řehlovicích, v jeho v Kulturním centru. Od rána zde podupávali koně, kteří byli součástí slavnostního průvodu. Statek je vhodným místem jednak svým velkým prostorem a příjemným zázemím. Průvod k Památníku byl doprovázen mažoretkami, hudbou a také zástupci studentů ze sedmi zemědělských škol a jedné lesnické ze Šluknova.

Koně byli předposlední. Selská jízda obcí dotvářela kolorit celé slavnosti. Závěr průvodu uzavíraly nejnovější moderní traktory a zemědělské stroje. Na místě slavnosti ve Stadicích promluvil prezident Agrární komory České republiky ing. Jan Veleba, který s veškerou vážností mluvil k problematice v zemědělství.  A tato situace by se podle jeho slov měla začít urychleně řešit. Mluvil i o programu, který by čeští zemědělci měli prosazovat. 

S vyhlášením soutěže o nejlepší výrobek Ústeckého kraje vystoupil náměstek hejtmanky Jany Vaňhové Mgr. Arno Fišera. 

Zajímavé bylo soutěžení žáků zemědělských škol v orbě traktorem. Došlo i na dojení mléka na maketě vemene. Další atrakcí bylo koulení balíků sena. Celé dění podbarvovala hudba a i přes nevlídné počasí byla velká návštěvnost. Tato tradice byla založena před šesti lety. Chceme v ní nadále pokračovat.

Krajská agrární komora Ústeckého kraje ve spolupráci s Obecním úřadem Řehlovice a pod záštitou krajské hejtmanky Jany Vaňhové uspořádala 6. setkání zemědělců u památníku Přemysla Oráče.