04.06.2022 - 06.06.2022

Kulturzentrum Řehlovice

Svátek Letnic 2022

Po dvouleté nucené pauze jsme mohli opět přivítat přátele a podporovatele centra na Letničním festivalu v Řehlovicích!

Víkend začal hudební oslavou a setkáním zástupců Diakonie, koncerty jsme uspořádali v sobotu společně s naším partnerem, Diakonií Litoměřice. Na festival se sjelo mnoho členů okolních evangelických farností, klientů Diakonie, ale také obyvatel z Řehlovic a města Litoměřic.

Kulinářsky byl festival obohacen o ukrajinské speciality, což se setkalo s velkým ohlasem hostů.

Už první tóny a zvuky Big Bandu teplické konzervatoře zvedaly naše hosty ze židlí, roztančily a bavily se všechny věkové skupiny. Příjemným pokračováním bylo vystoupení DJ Břízy a kapely La Banda de Contenedor. Návštěvníkům se celé odpoledne, podvečer tak líbil, že se jim ani nechtělo domů.

A pak začala pravá oslava Letnic. Naši hosté slavili s námi a plně si užili prodloužený víkend. Vrcholem byl polední nedělní koncert v Parku umění, kde se o hudbu a dobrou náladu postarali zpěváci Rosťa Pechoušek a Markéta Myšková. Jeho umělecké podání Elvise přimělo všechny okamžitě k radostnému tanci a zpěvu.  

Víkend nabídl i pestrý kulinářský program. Za podporu při přípravě jídla děkujeme paní Trostové, která nás i naše hosty potěšila výbornými českými specialitami.

Letniční festival využilo mnoho bývalých dobrovolníků k tomu opět se po dlouhé době vrátit a užít si hudební, kulinářský víkend mezi přáteli. Velmi nás to potěšilo.

Jsme velmi rádi, že se oslava Letnic konečně konala a doufáme, že se všichni účastníci bavili stejně jako my. Těšíme se na příští rok!