14.04.2018 - 19.05.2018

Kulturní centrum Řehlovice

Výstava: photo graz selection II

V sobotu 14. dubna proběhla vernisáž výstavy „photo graz selection II“. Zářící slunce doprovázelo úspěšnou kumštýřskou kulturní výměnu v kvetoucím areálu Kulturního centra. Dalším vrcholem byl nově zrekonstruovaný prostor Kunst Síň - Halle umění, kde se výstava konala. Zoë Köppen, dobrovolnice v kulturním centru, obohatila vernisáž hudebním příspěvkem.

Sdružení Kulturvermittlung Steiermark chce výstavou „photo graz II“ představit rozmanitost štýrské regionální fotografické scény. Pozvaní jsou všichni fotografové, kteří v současné době ve Štýrsku žijí, profesionálních fotografové, studenti fotografie i amatérští fotografové. Jediným kritériem je, že fotografovaný objekt by měl překročit pouhé zobrazení a být nositelem poselství. Nejde o společné konkrétní téma děl, ale o práce z posledních dvou let: Každé dva roky se koná fotografické bienále, kde jsou prezentovány všechny zaslané práce. Gerhard Gross, iniciátor a kurátor „photo graz selection“ píše, že je takto dokumentována fotografická scéna ve Štýrsku. Celkem 22 vybraných děl z posledního bienále bude do 19. května 2018 vystaveno v novém výstavním prostoru "Kunst Síň - Halle umění".

Výstava, jejímž organizátorem je Kulturvermittlung Steiermark představí současnou štýrskou fotografii. V novém výstavním prostoru Kulturního centra Řehlovice, nazvaném KUNST SÍŇ budou k vidění fotografie dvaceti tří autorů, jejichž práce pokrývají široké spektrum témat.

Jörg Auzinger, Pete Dittrich, Beba Fink, Nicole Greiner, Martin Hanus, Leon Höllhumer, Nina John, Heidrun Kocher-Kocher, Kevin Kolland, Moritz Lechner, Branko Lenart, Alois Loidl, Erika Petrić, Klaus Pichler, Robert Pichler, Franz Sattler, Maria Schnabl, Clara Stadler-Wolffersgrün, Ingrid VIEN, Larissa Zauser, Klaus Dieter, zweintopf (Eva a Gerhard Pichler)