14.05.2016 - 14.05.2016 11:00 - 21:00

Kulturní centrum Řehlovice

19. kulturní branč

Milí přátelé, známí a hosté,

děkujeme vám, že jste dorazili v tak hojném počtu z Čech, Německa, Běloruska a Rakouska. Užívali jsme si čas s vámi. Děkujeme i všem, kteří se zúčastnili příprav. 

Již v pátek dorazilo pár hostů. V sobotu v 11 hodin se objevili první hosté. V Kavárně byla připravena káva, čaj a domácí limonády. Malá zahajovací řeč otevřela cestu k chutnému jídlu: konečně se mohli všichni obsloužit a užívat si dobrot od Věry.

Vyšlo i sluníčko, vyplatilo se vyndat lehátka a deky, ohřívat se na slunci. Na terase v pivovaře zazněl zpěv Pauly Lokies a hra na kytaru Saryh-Marie Plekat. Poté představila Sarah-Marie projekt knihy pana Grunda, na kterém pracuje. V knize jsou zpracovány vzpomínky pana Grunda na Habří (jeho rodnou ves) a přilehlou obec Řehlovice. Tato kniha by měla vyjít v češtině a němčině. Poté se na stolech objevily moučníky, které zaplnily jak naše bříška, tak celé odpoledne. Nádherný den.

V neděli pak většina hostů odjela. Pro zájemce byla příprava prohlídka Předlic (čtvrť Ústí nad Labem). Šli jsme z centra Ústí k umělecké galerii ARMATURKA. Dřívější život této průmyslové čtvrti nám přiblížil historik z Ústí. Pracovnice „Člověka v tísni“ nás informovala o dnešním životě Romů a Sinti v Předlicích. Organizace „Člověk v tísni“ pracuje s dětmi v klubu pro mladé. Navíc nabízejí pomoc při finančních otázkách.

Studentka umění nám představila několik uměleckých iniciativ, které se mají poukázat na to, že se věci dají měnit. Nakonec jsme navštívili  Galerii ARMATURKA, Univerzity Ústí nad Labem, zde byla vidět výstava současných umělců regionu.

Ještě jednou vám děkujeme, že jste zde byli a podpořili nás. Už se těšíme na podzimní kulturní Brunch 2016 

s milými pozdravy, 

Nele