02.10.2021 - 03.10.2021

Kulturní centrum Řehlovice

Brigáda na pomoc Kulturnímu centru

„Magická místa vytváří působivou náladu“ Crowdworking 1.-3. říjen 2021

První víkend v říjnu jsme my, řehlotým, pozvali přátele centra a další zájemce k podzimnímu crowdworkingu. Uskutečnil se ve spolupráci s naší partnerskou organizací z Drážďan SUA Umweltakademie. Podařilo se nám spojit lidi, abychom společně opět pokročili v úpravách dvora a to vše ve velmi uvolněné atmosféře.  

Poté co účastníci v pátek dorazili, začala v sobotu v deset hodin práce, a sice na rozdílných místech.

V době, kdy skupina, která připravovala střechu na ekologické zastřešení, hrabala další skupinka  v „Uměleckém parku“ a připravovala mimo jiné ohniště na odpolední opékání buřtů. Skupina, která se starala o moštování odešla ke spřátelenému sedlákovi česat a sbírat jablka.

Po obědě se účastníci mohli rozhodnout, které další činnosti si ještě vyzkouší a také kde mohou vypomoci. Od 15 hodiny se pomalu vše soustředilo do „Uměleckého parku“, kde vše vrcholilo přípravou na setkání s rodiči a dětmi z obce, které jsme pozvali na opékání buřtů, sýrů a marshmallow. Překvapením pro děti a velkou radostí pro dospělé byla stezka odvahy v prostorách bývalého pivovaru.

Kolem půl deváté na nás čekalo ještě další překvapení: v budově sýpky uvedla naše nová dobrovolnice Bettina L. taneční představení choreografky Niny Bargheer „Pavoučí tanec“. Po taneční performanci zůstali účastníci v sýpce dále sedět a užívali si zklidněnou atmosféru po společně prožitém pracovním dni a všech těch setkáních, společných zážitcích dne. V letní kuchyni se pak slavilo tancem do pozdních hodin.

V neděli ráno byli všichni pozváni k brunchi, než se většina hostů vydala na cestu domů. Odváželi si krásné zkušenosti a litry jablečného moštu.

Letošní crowdworking byl velmi úspěšný, krásný dozvuk končící sezóny, a už teď se těšíme na další.