Mimo bohaté nabídky pestrých jarních jídel jsme Vám představili Larse Reyera(*1977), budoucího stipendistu Pražského literárního domu, který četl ze svého lyrického díla. K poslechu zahrála skupina "Veselí lidé" z Litoměřic a pan Lubomír Peterka z Chráněné krajinné oblasti České středohoří přiblížil charakteristiku této výjimečné krajiny. V cyklu přednášek o Českém středohoří chceme dále pokračovat.
Jarní česko - německý Kulturní branč opět nabídne řadu setkání se zajímavými lidmi z kulturní oblasti. Od 11 hodin Vás k tomu pohostíme lahodnými pokrmy a kulturním programem.
Kulturní program 7. česko-německého Kulturního branče nabídl promítání filmu Tatíček a Lili Marlén, kterého se také zúčastnil sám režisér a scénárista Jan Šikl.
Od 7. do 14. května se konal v Řehlovicích česko-německo-kosovský projekt Místa vzpomínání - Umístění vzpomínání. Během těchto 13 dní se mohli vždy čtyři účastníci z jedné země intenzivně zabývat tématem vzpomínání ve všech třech zemích: Česku, Kosovu a Německu.
Opět se na něm podávaly lahůdky nejen fyzické, ale také společenské. O přípravu se postarala Věra s Janou. Vedle chutných a originálních pokrmů mohli zúčastnění navázát kontakty s novými a pro ně dosud neznámými organizacemi. Tak se propojily nejen smyslové, ale i ideové buňky.
5. kulturní branč se nesl ve znamení pozitivních rytmů filmového hudby z Mama Mia a autorského čtení Radky Denemarkové. Nechyběly ani lahůdky našich vrchních kuchařek Jany Černík a Věry.
Díky dlouhodobé spolupráci s Technickou univerzitou v Drážďanech se konala další pracovní dilna, během níž připravili studenti vlastní představení. To pak představili pozvanému publiku.
Vůbec první česko-německý Kulturní branč na řehlovickém statku. Jde o pokus skloubit chutné a netradiční pokrmy se stejně lahodnými setkáními se zajímavými a angažovanými lidmi z kulturní oblasti.